Облаштування підпірної стіни Протасов Яр

Будівництво багатофункціонального комплексу (I черга будівництва автостоянка, автозаправна станція), по вул. Протасов Яр, 13-а, 15, 17, у Солом'янському районі, м.Києва


Щоб попередити ймовірність аварійної ситуації внаслідок зсувів, Київською міською державною адміністрацією було прийнято рішення про розбудову підпірних стін у потенційно небезпечних районах столиці. Підрядником у виконанні робіт у Протасовому Яру було обрано будівельна компанія «Адамант», яка спеціалізується на будівництві інженерних споруд, зведення об'єктів цивільного та промислового призначення.

Основна ідея

Потенційно небезпечні зсувні процеси були зафіксовані на території Протасового Яру, у районі однойменної вулиці і лижної бази. Внаслідок того, що зсуви у Протасовому Яру вже повністю ліквідували підпірні стіни, які були встановлені у минулому столітті, і насуваються на складські приміщення, з'явилася необхідність у спорудженні нової підпірної стіни.

Задачі

Спорудження підпірних стін здійснюється з метою захисту і зміцнення від сповзання і обвалення грунту на прямовисних земних поверхнях і крутих схилах. Підпірні стіни встановлюються з бетону, блоків, каменю, габіонів, іншого важкого матеріалу. Головною метою підпірної стіни є утримання великого масиву з обсипатися грунту.

У промислових масштабах для будівництва підпірної стіни використовуються плити з бетону для зміцнення великого гірського схилу, фіксації насипів автомобільних і залізних доріг, схилу яру, шляхопроводів. Підпірні стіни в Україні з бетону можуть бути виконані зі збірного залізобетону (готові заводські елементи), монолітного залізобетону, у вигляді кладки ФСБ (фундаментний блок стіновий). Використання такого виду збірних елементів і блоків прискорюють процедуру установки стінки і полегшують монтажні роботи, але вимагають місце для великого автокрана через велику вагу готових конструкцій.

Етапи роботи

  • проведення земляних робіт - риття траншеї;
  • ущільнення трамбовками;
  • спорудження та встановлення опалубки;
  • відсипання підстави щебенем і піском з пошаровим ущільненням;
  • прийом бетону з автобетоновозів;
  • виготовлення каркаса з арматури;
  • приготування спеціального розчину для установки блоків вручну;
  • встановлення блоків з використанням автокрана;
  • розбирання опалубки, збір і вивіз будівельного сміття;
  • гідроізоляція підпірної стіни з використанням обмазувальних складів.

Початок пристрої підпірної стіни у Києві проводилося компанією «Адамант» з установкою водобарьерной плівки, щоб уникнути попадання води у грунт. На місці зсуву у Протасовому Яру встановлено бетонні блоки для попередження подальшого зсуву і фіксації грунту. Біля місця обвалу встановлено водовідводи - спеціальні насипи, які встановлюються для того, щоб попередити потрапляння води на місце обвалу і направляють потік води в обхід.



Інші проекти компанії